Apel burmistrza

aktualizacja: 2020-03-05 16:03:43     nr wiadomości: 41710     przeczytano: 4314     Ilość komentarzy komentarze: 0

Szanowni Państwo, Mieszkańcy miasta i gminy Szczuczyn!

Chciałem zabrać głos w temacie pojawiającej się w mediach informacji o hospitalizacji dwóch osób, mieszkańców naszego miasta z podejrzeniem zakażenia Koronawirusem.

Niestety informacja ta jest prawdziwa, zanim jednak wywoła strach i panikę, proponuję głęboki wdech i zapoznanie się z kilkoma faktami i wskazówkami:

• decyzja o kwarantannie tych osób w postaci szpitalnego odizolowania została podjęta ze względów profilaktycznych,

• niebawem (w piątek) będziemy znali wyniki badań i wtedy podjęte zostaną dalsze decyzje, adekwatne do uzyskanych informacji,

• prawdopodobieństwo tego, że nawet w przypadku wyniku pozytywnego jakiekolwiek inne osoby zostały zakażone jest bardzo niskie,

• jednakże profilaktycznie podjąłem decyzję o zawieszeniu do piątku włącznie funkcjonowania oddziałów przedszkolnych w naszej szkole,

• wszelkie pojawiające się informacje i zalecenia dotyczące tej sprawy będą publikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz w mediach społecznościowych.

Proszę o zachowanie spokoju, rozwagi i zdrowego rozsądku. Jeśli mamy w jakikolwiek pozytywny sposób wykorzystać czas oczekiwania na wyniki badań, to proponuję przypomnienie sobie podstawowych zasad higieny i stosowanie ich. 

Pozdrawiam serdecznie
Artur Kuczyński, Burmistrz Szczuczyna

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.