Apel burmistrza

aktualizacja: 2020-03-25 08:50:43     nr wiadomości: 41916     przeczytano: 3085     Ilość komentarzy komentarze: 0

Szanowni Państwo!

Zgodnie z komunikatem Premiera RP wprowadzony zostaje zakaz przemieszczania się. Co to oznacza? Zakazane jest opuszczanie domów i przemieszczanie się w celach innych niż: dojście/dojazd do i z pracy, sklepu oraz wyjście na krótki spacer z domowym pupilem. 

Nie lekceważmy tego, kolejnego ograniczenia! To niezwykle ważne, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zakażeń koronawirusem w naszym mieście, powiecie i kraju.

Jednocześnie pamiętajmy, iż sytuacja nie oznacza potrzeby panicznego wykupowania nadmiernej ilości artykułów spożywczych lub przemysłowych. Takie zachowanie jest nie tylko zbędne, ale również wpływa na skłonność producentów, pośredników lub sprzedawców do niczym nieuzasadnionego podnoszenia cen.

Nasze dzieci uczą się w domach, wspomagane przez internetowy kontakt z nauczycielem. Jako ludzie dorośli i dojrzali starajmy się wypełniać nasze obowiązki służbowe, na ile to tylko w obecnej sytuacji możliwe. Ograniczmy kontakty społeczne do niezbędnego minimum. Dbajmy o zdrowie i odporność. Tylko takie zachowanie przyniesie nam oczekiwane rezultaty.

Apeluję również o przynajmniej minimum rozsądku i odpowiedzialności w komentowaniu obecnej rzeczywistości w mediach społecznościowych. Nieodpowiedzialne słowa mogą być czasami większym zagrożeniem niż sam wirus. O odpowiedzialności karnej za "wygłaszane mądrości" już nie będę wspominał.


Kończąc, apeluję i proszę o rozsądek, odpowiedzialność i empatię. Pandemia koronawirusa zmusza nas do izolacji, jednak nie może pozbawić nas wrażliwości na innych i zrozumienia, że tylko jako wspólnota przetrwamy te ciężkie chwile.

Artur Kuczyński
Burmistrz Szczuczyna

 
Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.