piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 4 komentarzy
  • 10214 wyświetleń

Akcja policji na przejeździe

Grajewscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny przejazd”. Główny cel akcji to uświadamianie kierujących i pieszych o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejazdów kolejowych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przeprowadzili wczoraj działania „Bezpieczny przejazd”. Akcja ta ma na celu podnoszenie świadomości kierujących oraz osób pieszych o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Funkcjonariusze sprawdzali także oznakowanie i stan urządzeń zabezpieczających w takich miejscach. Wszystko po to, by zapobiegać zdarzeniom drogowym na przejazdach kolejowych, których skutki często są tragiczne. Jednak podczas działań okazało się, że nie wszyscy uczestnicy ruchu stosują się do obowiązujących w tych miejscach przepisów, a zdarza się, że piesi wchodzą na torowisko, gdy zapory są już opuszczone.

Podczas akcji mundurowi ujawnili aż 42 osoby, w tym także kierujących, popełniających wykroczenia drogowe na przejazdach kolejowych.

 

Znak „STOP” zabrania wjazdu na przejazd kolejowy bez wcześniejszego zatrzymania się!

Komentarze (4)

Widzę że do TRAGEDI musi dojść żeby coś robili w tym kierunku Brawo Brawo pogratulować mądrości ... By zrobili zapory a nie jakieś cyrki odstawiają „Bezpieczny przejazd”.. Taki młody i nie winny chłopak tam zginoł i jeszcze żeby zaporów nie zrobić ..?? Zobaczymy ile jeszcze osób tam zginie XD ..

Jeszcze zaporów nie zrobili brawo to zobaczymy ile osób tam jeszcze zginie ... Ile młodych chłopaków którzy dojeżdzają do pracy ?

Zapór nie trzeba. ( nie zaporow). Tylko myśleć trzeba.
Mamy w Naszym Mieście trzy przejazdy kolejowe.
Dwa są strzeżone. A ten, którym ( pomijając ul. Piłsudskiego). Najwięcej aut przejeżdża, wisi sobie tak od lat. Skoro PKP między Piłsudskiego, a Cmentarną robiła porządek. To dlaczego nie zrobiła na tym przejeździe? Ponoć 15m od torów to Ich działka?

Na alejkach drzewostan zlikwidowali, a przejazd jak był, tak jest.

Witam
A czy oprócz oznakowania i stanu urządzeń zabezpieczających mundurowi sprawdzili również stan techniczny samych odcinków jezdni, czy sprawdzili ile czasu przed przejazdem pociągu opuszczane są zapory lub włącza się sygnalizacja świetlna na przejeździe niestrzeżonym. Jakiś czas temu kiedy otwierana była nowa nastawnia ukazała się na łamach portalu informacja mówiąca o ty, że zostanie usprawniony i skrócony do minimum czas kiedy zapory są opuszczone. Czy tak się dzieje? Raczej jestem sceptykiem. Podobnie sprawa się ma z sygnalizacją świetlna za miastem. Zdarzyło mi się tam jakiś czas temu stanąć. Od czasu włączenia się sygnalizatora do czasu przejechania pociągu minęło ok. siedem minut. Kiedy stałem pod światłami minęły mnie dwa auta w tym jedno ciężarowe i muszę przyznać, że wcale nie czułem się przez to bezpieczniej.

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.