„Kręci mnie bezpieczeństwo"

aktualizacja: 2018-01-13 09:53:02     nr wiadomości: 34042     przeczytano: 2258     Ilość komentarzy komentarze: 1

11 stycznia 2018 roku w ramach kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie spotkał się z nauczycielami i uczniami klas III Szkoły Podstawowej nr 2 w Grajewie. 


Ze względu na porę roku i zbliżające się ferie zimowe na zajęciach dydaktycznych omówiono szereg zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i dorosłych w okresie zimowym, zaprezentowano czujniki tlenku węgla i dymu, a także udzielono odpowiedzi na zadawane przez uczniów pytania. 
Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyły się elementy wyposażenia osobistego strażaka, w których uczniowie chętnie pozowali do zdjęć.
Na zakończenie wręczono 100 uczniom i 6 nauczycielom ratownicze plany lekcji przygotowane na tę okoliczność przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Starostwo Powiatowe w Grajewie. Plany lekcji mają za zadanie informowanie uczniów nie tylko o rozkładzie zajęć lekcyjnych w danym dniu, ale przede wszystkim uświadomić w jaki sposób zaalarmować odpowiednie służby korzystając z ogólnodostępnych numerów alarmowych. - INFORMUJEZastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie st. kpt. Arkadiusz Lichota

 

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Grajewie     

Takie spotkania Straży i Policji powinny być emitowane na egrajewo aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z fachowych porad a nie mała garstka młodzieży. Czy to takie trudne aby o tym pomyśleć ?
Napisał: zibi gwnojad dodano: 2018-01-17 00:04:58

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.