Ograniczą ubój rytualny?

aktualizacja: 2020-09-15 11:31:31     nr wiadomości: 43394     przeczytano: 2967     Ilość komentarzy komentarze: 11

Przed tygodniem prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował, że jego partia złoży projekt zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Tzw. "piątka dla zwierząt" zakłada m.in. wprowadzenie zakazu hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego w Polsce, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych oraz ograniczenie trzymania zwierząt na stałe na uwięzi.

- Antypolska ustawa, poderżnięcie polskiej gospodarki rolnej, uderzenie w polskie rolnictwo - takimi słowami wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) ocenił na antenie Radia Plus złożony przez posłów PiS projekt o zmianie ustawy o ochronie zwierząt .

Polityk PSL podkreślił, że mięso pozyskiwane w systemie koszer i halal stanowi 40 proc. eksportowanego przez Polskę drobiu i 30 proc. wołowiny. Mięso pozyskiwane z uboju rytualnego trafia do Izraela, krajów arabskich oraz USA.

 

Uboj rytualny

Zwierzętom przecina się przełyk jednym cięciem przy użyciu specjalnego noża, odmawiając stosowną modlitwę. Zwierzę nie może zostać wcześniej pozbawione świadomości poprzez ogłuszenie jakąkolwiek z dostępnych metod. Zwierzęta zabite w inny sposób lub padłe nie mogą być spożywane przez ortodoksyjnego żyda.

Jedyna mądra sprawa, którą wymyślił PiS. Popieram. Prawa zwierząt są bardzo ważną kwestią. Nie tylko człowiek cierpi i czuje! Ciekawa jestem, jak długo ludzie z rządu wytrwają w swoim planie (mam co do tego dużo wątpliwości). Ludzie są najbardziej szkodliwymi pasożytami planety, na której żyją. Jestem jak najbardziej za zwiększeniem praw zwierząt, ukróceniem ich cierpienia, znacznie większymi karami dla ludzi krzywdzących bezbronne istoty.
Napisał: Awdotia dodano: 2020-09-15 22:11:25

W Belgii w sklepach mięsnych składają kwiaty na mięsie w hołdzie pomordowanych zwierząt, myślę że awdotia ma dużo z nimi wspólnego,co wy macie w głowach pytam, PiS po prostu robi co mu każą obcy,a że niszczą polskie rolnictwo ,polski przemysł, takie mają zadanie
Napisał: Ja dodano: 2020-09-16 19:50:59

Na miłości prezesa Jarosława do swego kota, być może skorzystają inne zwierzęta. Oby wytrwał w swych obietnicach, bo różnie może być. Ubój rytualny to barbarzyństwo!!! Żadne racje religijne nie są w stanie mnie przekonać. Co to za religia, która każe zabijać bezbronne istoty w tak okrutny, bestialski sposób? Mamy XXI wiek, a niektórzy tkwią w mrokach jakichś chorych nakazów.
Napisał: Ula dodano: 2020-09-16 22:24:06

Drogi ja, nie martw się tak bardzo o rolnictwo. Przyszłością jest weganizm, a więc rośliny na talerzach. Pracy rolnikom nie zabraknie, byleby tylko chcieli zajmować się uprawa roślin, a nie hodowla i wysyłaniem na śmierć bezbronnych zwierząt. To właśnie tym "obcym" zależy na tym, aby w Polsce był ubój rytualny. Większość mięsa z tych dzikich praktyk idzie na eksport, podobnie jak skóry z obdzieranych żywcem zwierząt. Cywilizowany świat od tego odchodzi, a prymitywni Polacy chcą to robić i wrzeszczą o upadku rolnictwa. Na brokuły albo pomidory się przerzucie. Zdrowiej będzie dla wszystkich.
Napisał: Eko dodano: 2020-09-16 23:05:48

Należy zakazać hodowli świń, bo są hodowane w klatkach, kurczaków bo są hodowane w klatkach, krów bo są związane na swoim stanowisku bez możliwości zrobienia choć kroku. Czy hodowla i zabijanie milionów świń i kurczaków każdego dnia dla mięsa jest bardziej humanitarne od zabijania zwierząt dla skór? Czy możemy w ogóle mówić, że zabijanie może być humanitarne? Zabijamy w inny sposób, więc jesteśmy okay bo zabijamy w sposób humanitarny. Co za hipokryzja. Katolicy pewnie postępują zgodnie z pismem świętym i wiedzą, że nie należy spożywać mięsa nieczystego. Jestem przeciwnikiem znęcania, bicia, zadawania cierpienia i czerpania z tego przyjemności, bo to uważam za nie okay. Ludzie pozwalają innym ludziom umierać z głodu, zabijać tysiące ludzi dla władzy i pieniędzy i jak dotąd ludzkość nie może tego zatrzymać, a będzie zakaz hodowli zwierząt futerkowych. A co z myśliwym, który zabija i czerpie z tego przyjemności. Polowania to rodzaj rozrywki a nie źródło utrzymania. Sorry, nie rozumiem dokąd świat podąża.
Napisał: Szymon dodano: 2020-09-17 08:10:17

Dopóki będą istniały rzeźnie, będą istniały pola bitew.- Lew Tołstoj. Wszystkim pod rozwagę.
Napisał: Eko dodano: 2020-09-17 09:22:30

Eko. Powiedz mieszkańcom Grenladii i terenów dalekiej północy aby jedli tylko rośliny. Niech też uprawiają i jedzą owoce i warzywa. Niech dietetyk ułoży im dietę zastepujacą mięso i tłuszcz zwierzęcy z dostępnych w tym rejonie roślin.
Napisał: Szymon dodano: 2020-09-17 10:57:36

Ula, trzymajmy się swoich racji dotyczących praw bezbronnych istnień.
Napisał: Awdotia dodano: 2020-09-17 20:31:36

Ustawa na zamówienie, zniszczenie polskiego rolnictwa, w imię ochrony zwierząt, Himalaje kretynstwa i hipokryzji, interes zrobią zamiast Polaków, dunczycy, Turcy, i inni takie mamy niby elity
Napisał: Krzysztof dodano: 2020-09-17 21:41:04

Szymon, zastanów się nad swoją wypowiedzią i całym tokiem myślenia. Odnoszę wrażenie, że nie myślisz.
Napisał: Awdotia dodano: 2020-09-18 18:15:37

Awdotia- odnoszac sie do wypowiedzi Szymona, proponuje Tobie zapoznac sie ze znaczeniem sarkazmow,bo widocznie kompletnie nie rozumiesz tresci komentarza - ktora jest b. dobrze wyrazona i b. dobrze oddaje rzeczywistosc - tylko podczas czytania tekstu nalezaloby troszke pomyslec !
Napisał: a dodano: 2020-09-21 13:11:46

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.