Koronawirus w szkołach

aktualizacja: 2020-09-10 10:43:27     nr wiadomości: 43363     przeczytano: 4488     Ilość komentarzy komentarze: 1

Potwierdzono kolejne, pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem w placówkach oświatowych. Cały czas ponad 99 proc. szkół i przedszkoli pracuje jednak w trybie stacjonarnym, a szef MEN zapowiada, że masowych testów na Covid-19 dla nauczycieli nie będzie.

W woj. warmińsko-mazurskim potwierdzono z kolei dwa przypadki koronawirusa w Zespole Szkół w Pasłęku. Dotyczą one uczniów szkoły, placówka pracuje w trybie zdalnym. Na kwarantannie jest ok. 70 uczniów i ponad 20 nauczycieli.

Piontkowski wskazał, że większość szkół w Polsce pracuje w trybie stacjonarnym. Według danych z 8 września, w trybie stacjonarnym pracowało blisko 48,4 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, 37 w trybie zdalnym, a 58 w trybie mieszanym. Podkreślił, że wypadki zakażenia koronawirusem w placówkach edukacyjnych zdarzają się sporadycznie w poszczególnych województwach i głównie "do zakażeń dochodzi głównie poza szkołą, gdy dochodzi do kontaktu z inną osobą zakażoną". Dodał, że w takich wypadkach pojedyncze osoby trafiały na kwarantannę a uczniowie korzystali z możliwości zdalnego nauczania. Po tym okresie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. -

info: https://samorzad.pap.pl/

To, co mówią ludzie z PiS-u, należy zlekceważyć. Oni najpierw mówią, potem myślą, a następnie się wszystkiego się wypierają lub usprawiedliwiają swoje złe decyzje, są przy tym nietykalni i niekaralni. Wiele razy udowodnili swoją niekompetencję i hipokryzję !!! Tak jest, jak za nic się nie odpowiada!
Napisał: obywatelka dodano: 2020-09-10 18:29:41

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.