USA. Protesty i zamieszki

aktualizacja: 2020-05-30 10:26:26     nr wiadomości: 42493     przeczytano: 827     Ilość komentarzy komentarze: 2

Zabójstwo Afroamerykanina Georga Floyda przez białego policjanta z Minneappolis wywołała furię w USA. Większość protestów w wielu miastach miała pokojowy charakter, jednak lokalnie nadal dochodziło do kolejnych zamieszek.

Policjanci biorący udział w zatrzymaniu zostali we wtorek zwolnieni ze służby, a FBI otworzyło w ich sprawie dochodzenie. Burmistrz Minneapolis Jacob Frey w środę zaapelował do miejscowej prokuratury o postawienie zarzutów funkcjonariuszom. Głos zabrał też prezydent USA Donald Trump, który na Twitterze napisał, że FBI zajęło się sprawą Floyda w przyspieszonym trybie na jego wniosek. "Sprawiedliwości stanie się zadość!" - napisał Trump.

"Sprawiedliwości stanie się zadość" ????? Prezydent USA jak zwykle nie wie co pisze, czyli czyni. Przecież jest to problem, który nie załatwi się w taki sposób, tym bardziej paroma słowami na Twitterze ? Rządzić takim państwem i nie mieć zielonego pojęcia. To trzeba lat i udziału wszystkich mieszkańców Stanów. Przy okazji; pouczać i grozić palcem w stosunku do innych państw jest bardzo prosto i łatwo. Teraz ma Pan Prezydencie okazję u siebie i wielkie pole do popisu.
Napisał: Meliorant dodano: 2020-06-01 18:52:11

To samo czeka w Polsce jak Kaczynski nie umie rzadzic tylko z obstawa POLICJI to bedzie jeszcze gorzej, Policja powinna pomagac obywatelom, a nie byc obstawa dla KACZYNSKIEGO i jego swity.
Napisał: grajewiak dodano: 2020-06-08 09:58:47

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.