Polska spóźniła się na przetarg

aktualizacja: 2020-03-25 08:49:19     nr wiadomości: 41915     przeczytano: 1368     Ilość komentarzy komentarze: 1

Trudno w to uwierzyć, ale w grupie 25 państw Unii Europejskiej, do których trafią środki ochrony osobistej i wyposażenia medycznego, nie ma Polski. Zostały zamówione w ramach wspólnego przetargu, ale nasz kraj spóźnił się w tej sprawie ze zgłoszeniem do odpowiedniego unijnego mechanizmu.

Maski, rękawiczki, gogle, osłony twarzy i kombinezony trafią wkrótce do państw UE. KE poinformowała, że dostała oferty w organizowanym przez nią unijnym przetargu. Polska nie będzie mogła jednak skorzystać, bo za późno dołączyła do mechanizmu zakupów.

"W tym konkretnym przetargu Polska nie brała udziału" - powiedział we wtorek PAP rzecznik Komisji Europejskiej Stefan de Keersmaecker.

Mechanizm wspólnych przetargów powstał po wybuchu epidemii świńskiej grypy. Podobnie jak teraz koronawirus, choroba z 2009 roku również stanowiła zagrożenie dla życia, jednak jej skala była znacznie mniejsza.

To tak dziala dobra zmiana na przetarg nie zdaza ale dla Rydzyka i sobie na nagrody to zdążą/
Napisał: grajewiak dodano: 2020-03-26 02:10:22

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.