3 lata TOZ- u

aktualizacja: 2019-12-19 17:28:29     nr wiadomości: 41073     przeczytano: 3372     Ilość komentarzy komentarze: 11

Grajewskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami funkcjonuje już 3 lata. 28 grudnia 2016 r. miało miejsce oficjalne otwarcie siedziby.

Trzecia rocznica to doskonały czas do podsumowań

W 2016 r. zaczynaliśmy w sporym gronie ok 15 osób, praca TOZ zapowiadała się przyszłościowo. Wiele rąk do pracy, ogromny zapał i głowy pomysłów. Niestety z każdym miesiącem ubywało ludzi i naszych członków. Okazało się że wolontariat niesie ze sobą wiele wyzwań, trud, poświęcenie, stres. Ciężka praca zniechęciła wielu, "na polu bitwy" zostały 4 kobiety. Dziś śmiało możemy powiedzieć że był to trudny dla nas czas, ale zawsze zwyciężało dobro, nasza praca i miłość do zwierząt – opisują.

Przez 3 lata udało się:

- uratować i wyadoptować ok 500 zwierząt;
- zbudować i utrzymać Kotulec - azyl dla zwierząt;
- organizować akcje sterylizacji/kastracji bezdomnych zwierząt w miastach i gminach;
- działać w projektach, spotkaniach, festynach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży; 
- stać na straży praw zwierząt poprzez liczne interwencje z policją i strażnikami gminnymi;
- dawać nadzieję i szansę poprzez leczenie chorych, powypadkowych zwierząt;
- dbać o byt bezdomnych kotów w miastach;
- pomagać także ludziom, którzy kochają i pomagają zwierzętom, często nie mając pieniędzy na własne potrzeby;
- dawać domy tymczasowe i opiekę w hotelikach behawiorystycznych;
- kształcić się i rozwijać by jak najlepiej nieść pomoc zwierzętom.

Dziś jesteśmy wdzięczni wszystkim: wolontariuszom, władzom miasta, policji, gabinetom weterynaryjnym, szkołom, zakładom pracy i wszystkim ludziom dobrej woli z naszego terenu, kraju i zza granicy. Dziękujemy również schroniskom Krzeczkowo i Sonieczkowo za dobrą współpracę. To dzięki Wam możemy nieść pomoc bezdomniakom.

Czujemy ogromną radość i satysfakcję z pracy którą udało się wykonać. Niestety jest to też czas kiedy pojawiają się obawy i zwątpienie. Ogrom bezdomności i potrzebujących zwierząt z roku na rok narasta. My zaś działając same, jako 4 wojowniczki, by móc dalej kontynuować naszą działalność potrzebujemy Waszej pomocy – prosimy o wsparcie!

APELUJEMY – Z OKAZJI URODZIN TOZ GRAJEWO
- ZAMIAST BALONÓW I TORTU - PRZEKAŻ DATEK NA NASZYCH PODOPIECZNYCH. 


zobacz:
Człowiek Roku 2018

Dziewczyny, robicie kawał dobrej roboty. Dziękuję, bo to dzięki Wam znajdy z mojej działki znalazły domy. Tak trzymać! Macie mój 1 procent:)
Napisał: Eko dodano: 2019-12-19 23:03:19

Kolejnych wielu lat! Wspaniali ludzi i wspaniała pomoc. Wszystkiego dobrego dla Pań!
Napisał: Adrian dodano: 2019-12-20 00:29:45

Jestescie SUPER....1% będzie ..nie raz ..i nie tylko......
Napisał: z... dodano: 2019-12-20 15:52:30

Wyrazy uznania i szacunku. Wszystkiego najlepszego.
Napisał: A. i M.K. dodano: 2019-12-20 17:13:34

Czy można Wam przekazać 1% z podatku?
Napisał: Pomogę dodano: 2019-12-20 22:47:02

A gdzie czlowiek ??????
Napisał: baran dodano: 2019-12-21 16:12:43

Proszę o jakiś kontakt Najlepiej tel orz adres Pozdrawiam Człowiek
Napisał: ANDRZEJ dodano: 2019-12-21 23:55:59

Do "barana". Organizacja TOZ powołana została do tego, aby pomagać zwierzętom (chociaż pośrednio pomaga też niektórym ludziom). Do pomocy ludziom powołane są inne rządowe i pozarządowe organizacje i fundacje. Trzeba wiedzieć, że pomocy potrzebują też inne istoty niż człowiek! Nie na miejscu jest więc twoja uwaga. Udzielaj się przy innych tematach, skoro pomoc dla zwierząt jest ci obojętna. Tego akurat nie można od ciebie wymagać.
Napisał: Awdotia dodano: 2019-12-22 18:04:55

Najlepsze to sa te ich kwesty na karme dla psów dla schroniska,a schronisko od władz dostaje kase na kazdego psa,czyli na co idzie tak naprawde ta kasa z kwesty?Po drugie znajomi znalezli bezdomnego psa zglosili to pani z TOZ-u to odesłala ich z kwitkiem,bo nic nie może zrobić,więc po co oni są?
Napisał: wnikliwość dodano: 2019-12-22 21:14:39

Do "wnikliwośći": zaangażuj się w pomoc zwierzętom, zgłoś się na ochotnika do pomocy do TOZ Grajewo, to zobaczysz jaką ilość karmy daje '' władza", a ile jej naprawdę potrzeba i na czym polega praca wolontariuszek z TOZ. Twoja opinia jest i krzywdząca i bardzo głupia!!! Nie chcesz pomagać, to nie pomagaj. Nikt ciebie o to nie prosi. Nie dawaj idiotycznych komentarzy, skoro masz marną wiedzę na temat potrzeb zwierząt.
Napisał: zwierzolub dodano: 2019-12-23 18:55:15

Do wnikliwośc praca w TOZie jest wolontariatem -nikt za to nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia. TOZ jest organizacją pozarządową i nie ma żadnego dofinansowania ani od państwa ani też od burmistrza miasta.Swoją działalność na rzecz bezdomniaków opiera tylko i wyłącznie na tym co wpłacą ludzie,którym nie jest obojętny los porzuconych zwierząt.Niestety w Grajewie jest tylko garstka takich LUDZI.Kasa z kwesty idzie na leczenie szczepienia odrobaczania czipowania transporty opłaty lokalu opłaty za ogrzewanie prąd wywóz nieczystość-za to wszystko trzeba płacić.TOZ nie jest schroniskiem i nie może przyjmować wszystkich zgłaszanych psów .Bardzo smutne jest to że na 20 tys mieszkańcow w Grajewie nie ma w ogóle ludzi chetnych do pomocy przede wszystkim w postaci domów tymczasowych-ale do krytyki jest bardzo dużpozdrawiam
Napisał: ona dodano: 2019-12-26 19:04:18

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.