• 6 komentarzy
  • 13868 wyświetleń

Złote I LO w Grajewie

17 maja 2019 r. na obiektach 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku odbyła się Licealiada Województwa Podlaskiego w Zawodach Sportowo – Obronnych „Sprawni jak żołnierze”.

Zmagania sportowe obejmowały pięć konkurencji: strzelanie z karabinka Kpn–10, sprawnościowy tor przeszkód, rzut granatem RG–42, bieg na orientację i pierwszą pomoc przedmedyczną.

W zawodach uczestniczyło osiem żeńskich i dwanaście męskich drużyn. Uczniowie I LO w Grajewie okazali się bezkonkurencyjni i z bezpieczną przewagą, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zajęli I miejsce, zdobywając tym samym tytuł Mistrzów Województwa Podlaskiego i prawo udziału w finale ogólnopolskim.

Składy zwycięskich drużyn
Dziewczęta: Martyna Efir, Ewelina Świderska i Natalia Maciorowska;
Chłopcy: Kamil Sidor, Piotr Łajewski i Michał Kozłowski.

Uczniowie I LO w Grajewie zdobyli też dwa medale indywidualne w strzelaniu z karabinka Kpn-10. W kategorii dziewcząt złoty medal wywalczyła Ewelina Świderska, zaś w kategorii chłopców srebrny - Kamil Sidor.

Uczniów do udziału w zawodach  przygotowywali: p. Tomasz Kindeusz i p. Katarzyna Moszczyńska.

Gratulujemy historycznego sukcesu uczniom i trenerom!