34-latek utopił się w jeziorze

aktualizacja: 2020-07-13 09:25:41     nr wiadomości: 42865     przeczytano: 6637     Ilość komentarzy komentarze: 2

W miejscowości Guty Rożyńskie w jeziorze utonął 34-letni mężczyzna. Według relacji świadków wszedł do wody po tym, jak wcześniej pił alkohol. Apelujemy o rozwagę nad wodą. Woda to żywioł, który nie wybacza błędów! A tym bardziej beztroski wywołanej alkoholem.

W sobotę (11 lipca) tuż po godzinie 6.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który nieprzytomny został wyciągnięty z jeziora w miejscowości Guty Rożyńskie. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 34-latek spędzał czas ze znajomymi na działce rekreacyjnej. Z relacji świadków wynika, że mężczyzna pił wcześniej alkohol. Nad ranem razem z kolegą wszedł on do jeziora. W pewnym momencie znajomy mężczyzny zauważył, że zbyt długo znajduje się on pod powierzchnią wody. Wyciągnął nieprzytomnego na brzeg i do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego reanimował pokrzywdzonego. Niestety pomimo akcji reanimacyjnej mężczyzny nie udało się uratować.

Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia. 

Pamiętajmy, że woda to żywioł, z którym nie ma żartów. Pływanie w połączeniu z alkoholem niezależnie od umiejętności pływackich może skończyć się tragicznie. - informuje KPP Ełk

_____________
Podczas weekendu
 na drogach powiatu ełckiego doszło także do stłuczki trzech aut, kolizji motocyklisty. Zostały przy tym ranne dwie osoby.

11.07 około godziny 13.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu trzech aut, do którego doszło na drodze krajowej K-16 w miejscowości Ruska Wieś. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym Nissan Micra nie zachował należytej odległości od jadącego przed nim samochodu marki Renault Megane i uderzył w jego tył. Następnie w nissana  uderzyła kierująca Mercedesem spychając go na barierki ochronne. Do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała trafiła pasażerka samochodu marki Renault – 62-letnia kobieta. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, wiadomo, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

12.07 o godz. 12.45 w Starych Juchach doszło natomiast do kolizji motocyklisty. Z  ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 42-letni mieszkaniec Białegostoku skręcając w lewo najechał na krawężnik, w wyniku czego motocykl przewrócił się. Pasażerka z urazem kolana została przetransportowana do szpitala.

Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę oraz nieprzecenianie swoich umiejętności i przewidywanie sytuacji na drodze. Należy pamiętać, że posiadanie prawo jazdy wiąże się z ogromną odpowiedzialnością nie tylko za siebie, ale też swoich pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. (za: KPP Ełk)
 

Matko... kto to ?
Napisał: Patrycja dodano: 2020-07-13 12:24:01

możecie pisać apelować ile chcecie o tym by nie wchodzić po pijaku do wody albo żeby nie prowadzić auta po pijaku i tak nie dotrze do tych łbów pustych jedynie dotrze właśnie jak śmierć dopadnie
Napisał: ... dodano: 2020-07-13 15:18:02

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.