Kolejna inwestycja zrealizowana

aktualizacja: 2017-12-15 16:51:21     nr wiadomości: 33813     przeczytano: 3433     Ilość komentarzy komentarze: 7

Kolejna inwestycja zrealizowana przez Powiat Grajewski dobiegła końca. Przebudowany chodnik przy ul. Przemysłowej w Grajewie na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Elewatorskiej o powierzchni 1001 m2 ma długość 594 m. Inwestycja objęła również wykonanie wjazdów na posesje o łącznej powierzchni 450 m2.

Wczoraj nastąpił odbiór zadania pn.: „Przebudowa chodnika lewostronnego w ciągu drogi powiatowej Nr 1808B ul. Przemysłowa  w Grajewie na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Elewatorskiej”. Inwestycja rozpoczęła się w połowie listopada br. Roboty budowlane polegały na: robotach rozbiórkowych, regulacji urządzeń podziemnych, ustawienia krawężników i obrzeży betonowych,  ułożeniu chodników i wjazdów na posesje z betonowej kostki brukowej, wykonaniu trawników.

Od kilku lat o renowację chodnika zabiegał Klub Radnych Powiatu Grajewskiego „Współpraca”. - Chodnik na ul. Przemysłowej na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Elewatorskiej to ważny ciąg pieszy do przemysłowej dzielnicy miasta, z którego korzystają mieszkańcy powiatu grajewskiego mówi Waldemar Remfeld, radny powiatu.

Projekt przebudowy obejmował także wykonanie wjazdów na posesje, które wykonywane były dopiero po uzgodnieniach z właścicielami nieruchomości przy ul. Przemysłowej. Mieszkańcy ul. Przemysłowej nie kryją zadowolenia. – Na nowy chodnik czekaliśmy 30 lat – mówi Bogdan Zajkowski z ul. Przemysłowej – cieszymy się, że inwestycja została zrealizowana.

Przebudowa chodnika na ul. Przemysłowej jest jednym z kolejnych zadań, które będą służyły mieszkańcom Grajewa i wpłyną na estetykę miasta. - Inwestycja jest wynikiem konsekwentnej i długofalowej polityki Zarządu Powiatu, dzięki której sukcesywnie wzrasta bezpieczeństwo pieszych przy drogach powiatowych – mówi Zygmunt Kruszyński, Starosta Grajewski. – To początek dalszych prac. Rozpoczęliśmy kolejne roboty budowlane w Grajewie przy ul. Fabrycznej – dodaje starosta.

Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ,,UNIROL” Dorota Kulikowska. Wartość zadania wyniosła 185 345,64 zł. Inwestycja została w całości sfinansowana z funduszy własnych Powiatu Grajewskiego.  

Tyle lat czekaliśmy na tę inwestycję. Dzięki starosta, dzięki radni powiatu.Unirol dał radę w tak gorącym czasie i zrobił to w terminie. Tak trzymać
Napisał: przemysłowy dodano: 2017-12-15 21:31:08

Rewelacja, natomiast niedawno remontowane studzienki na ul przemysłowej pozapadały się kilka cm i jeździ się slalomem bo inaczej uszkadza się zawieszenie i ma się wątpliwą przyjemność z jazdy.
Napisał: sylva dodano: 2017-12-15 21:53:34

Tak potrzeba jest na chodniki ale czy w grajewie nic innego burmistrz nie planuje? Brawo wy
Napisał: Antek dodano: 2017-12-15 23:18:11

Brawo starosta , odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku
Napisał: zofia dodano: 2017-12-16 11:27:38

trza cieszyć się z tego co jest zrobione ,docenić i po szanować to o co ktoś się starał , uszanuj ,po dziękuj to dla nich będzie największa przyjemność odczuwania wartości bycia ...............pozdrawiam
Napisał: jabe dodano: 2017-12-16 19:59:19

Do Antek: to jest inwestycja powiatu., burmistrz nie ma z tym nic wspólnego. Jak nie wiesz to się nie odzywaj
Napisał: Janek dodano: 2017-12-16 21:48:40

Słupy oświetleniowe również stoją niemal na środku chodnika. Aczkolwiek Konopska jest nie do pobicia, pół metra szerokości chodnika i słup na środku.
Napisał: Kris dodano: 2017-12-16 23:10:00

Dodaj komentarz

Treść:


Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy możliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.