Dyżur apteki ?

Witam,czy może ktoś z państwa wie która apteka jest czynna w niedzielę. Z góry dziękuję.

Żadna apteka nie jest czynna chyba jest czynna w Ełku

Chyba Arnika przy ul. Konstytucji 3 Maja. Poszukaj w internecie.

Wczoraj nie była czynna żadna, dzisiaj zapewne też nie będzie, bo władza nie może dogadać się z aptekarzami. Z chorym dzieckiem byłam na SOR, dostaliśmy receptę... I tak: dziecko z gorączką, z anginą, płaczące bo boli gardło objeździło ze mną wszystkie apteki a koniec końców trzeba było jechać do Ełku.
Włodarze miasta może by w końcu zadbali również o urodzone już dzieci i dorosłych, bo to wstyd, żeby w takim mieście, z taką ilością aptek nie było żadnej czynnej w święta!

Nieczynne,__ nie wiecie , że święta......

Zglos sie do Powiatu to on ustala dyzury aptek. Widac jak sluchaja powiatu i dbaja o nasze zdrowie. Czy sa jakies kontrole tych dyzurow ktore wyznacza powiat. Po takiej kontroli jak jest zamknieta zabrac zezwolenie na jej prowadzenie. Kiedys byla jedna i dala rade. Nie jak teraz jest tuzin i problem z kupnem lekarstwa. Kiedy powiat zacznie pracowac i dbac o zdrowie mieszkancow.

Tak jak ktoś pisał wyżej żadna nie czynna .
Nikt nie płaci aptekom za dyżury nocne i świąteczne

No właśnie gdzie te obrońcy już narodzonych dzieci, nic nie robią choćby w/w przypadku gdzie aby kupić niezbędny lek dziecku należy zmarnować masę czasu, by w konsekwencji być zmuszonym jechać do sąsiedniego miasta, po za granicę powiatu, województwa.

to skrajnie niebezpieczne aby w nocy ani w święta nie pełniła dyżuru żadna apteka.... Może radni, i włodarze miasta zadbają wreszcie o bezpieczeństwo mieszkańców!!!

A komu się chce w niedzielę czy w święta przychodzić do pracy.

Ale co starostwa ma do aptek .
To są prywatne biznesy i tyle .
To market z lekami i personelem zarządza właściciel

Nie ma już żadnych obowiązkowych dyżurów aptek w powiecie grajewskim.

Czytam komentarze i dochodzę do w iosku że , inni powinni pracować w nocy, niedzielę i święta tylko nie ja.
Ciekawe co większość z Was by powiedziała, żeby Wasz szef kazał pracować w roczne święta. Co nie znaczy że nie jestem za otwarta apteka np.w nocy. Może jakaś dodatkowa opłata za sprzedaż nocną żeby zrekompensować pracownikowi finansowo. Apteka to też biznes jak pizzeria czy inny sklep. Nierentowna sie nie utrzyma.

Do McDonalda to nie mają rodzice śmigać na zawołanie dzieci do elku i nie ma problemu ,ale raz na rok w wyjątkowej okoliczności pofatygować się do apteki to już problem nie z tej ziemi ;)

W jaki sposób można zmusić pracownika, farmaceutę do pracy w święta. Macie jakieś pomysły?

Do wszystkich znawców tematu Powiatowe zadania w sprawie dyżurów aptek dotyczą ustalania rozkładu godzin pracy, wyznaczania aptek do pełnienia dyżurów nocnych i w dni wolne od pracy, oraz zapewnienia dostępności leków i usług farmaceutycznych.
Szczegółowe zadania powiatu:
1. Ustalanie rozkładu godzin pracy aptek:
Rada powiatu uchwala rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na danym terenie, po zasięgnięciu opinii wójtów/burmistrzów/prezydentów miast.
2. Wyznaczanie aptek do dyżurów:
Zarząd powiatu dokonuje wyboru apteki, która będzie pełniła dyżury w porze nocnej lub w dni wolne teoria mówi jasno tylko powiat nic nie robi chociaż ma dobrego prawo

Tacy komentujący jak Pacjent i Tolek wprowadzają opinię publiczną w błądUstalanie rozkładu godzin pracy aptek:
Rada powiatu uchwala rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na danym terenie, po zasięgnięciu opinii wójtów/burmistrzów/prezydentów miast.
2. Wyznaczanie aptek do dyżurów:
Zarząd powiatu dokonuje wyboru apteki, która będzie pełniła dyżury w porze nocnej lub w dni wolne od pracy.
3. Zapewnienie dostępności leków:
Powiat ma obowiązek zapewnić mieszkańcom dostęp do leków w godzinach nocnych i w dni wolne, poprzez wskazanie aptek do dyżurowania.
4. Zaspokojenie potrzeb ludności:
Zarząd powiatu dokonuje wyboru aptek, biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców w zakresie zaopatrzenia w leki, wyroby medyczne i świadczenia farmaceutyczne.
5. Finansowanie dyżurów:
Powiat finansuje dyżury w ponadnormatywnym wymiarze czasu lub w przypadku wyznaczenia więcej niż jednej apteki do dyżurów w nakładający się sposób.
6. Śledzenie i ewaluacja:
Powiat powinien monitorować i ewaluować działanie systemu dyżurów aptek, w celu zapewnienia optymalnego dostępu do leków i usług farmaceutycznych.
Podsumowanie:

No i temat został zamknięty. Rada Powiatu na ostatniej sesji uchyliła uchwałę o wyznaczeniu aptek do obowiązkowych dyżurów, a zarząd powiatu nie wybrał żadnej apteki do obowiązkowych dyżurów, bo nie ma takich chętnych aptek , które dyżurowałyby za kasę, którą oferuje NFZ.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.